ZAMS – spletno predavanje “O skrbi za naše duševno zdravje v času epidemije”
Življenje v letu 2020 teče drugače, kot smo ga bili vajeni. V nas se ob vsem, kar doživljamo, odpirajo najgloblja bivanjska vprašanja. Ljudje na drugačen način čutimo svojo ranljivost. Obenem nenehno poslušamo o temnih plateh korona krize. O prikrajšanosti, omejitvah.
V teh dneh ste posebej na tnalu pedagoški delavci. Izvajanje pouka in drugih vzgojno-izobraževalnih dejavnosti na daljavo, torej od doma, zahteva od vas dodatne, nove napore. Poleg tega imate mnogi, verjetno večina, svoje družine, svoje otroke v šoli, zato morate biti na razpolago tako “službenim” kot svojih otrokom. Kako to prepletanje službenega in zasebnega, ki se fizično dogaja v vaših domovih, vpliva na vas osebno, na vaše družine, na vaše odnose, veste najbolje vi sami. Sami tudi veste, kako se soočate s težavami, s katerimi se srečujete.
Dejstvo je, da ta čas postavlja pred vsakega izmed nas neko nalogo; ta čas je izziv, ki zahteva osebni odgovor. Na spletnem predavanju bomo z vidika logoterapije Viktorja Frankla razmislili, kako lahko pedagoški delavci živite ta čas na kar se da miren, neobremenjujoč, kar najmanj stresen način. Kot vsak čas ima tudi ta več obrazov. Lahko je tudi čas priložnosti. Čas ZA! Za poglobitev odnosov z dragocenimi ljudmi našega življenja, za poglobitev osebne in duhovne rasti, za iskanje novega smisla in razlogov za upanje in radost bivanja. Za to je potrebno zavzeti zdravo distanco ter si zastaviti smiselne cilje, ki nas bodo vodili do novih horizontov našega bivanja in naših odnosov.
Termin predavanja: tor. 24. 11. 2020 ob 20.30 uri.
Trajanje: 1 ura.
Način izvedbe: spletno predavanje Zoom, prijave (do zapolnitve prostih mest) sprejemamo na
Mag. Martin Lisec je logoterapevt, ustanovitelj Inštituta Stopinje (www.stopinje.si). V preteklosti je ustanovil in vodil projekt Skala, ki velja še danes za pionirski projekt uličnega dela v Sloveniji. Cenjen in iskan je kot terapevt, predavatelj, coach in osebni svetovalec v podjetjih in javnih ustanovah. Njegova predavanja temeljijo na dolgoletnih praktičnih izkušnjah pri delu z ljudmi. Zapletene in kompleksne vsebine podaja na enostaven, sproščen in udeležencem prijazen način s ciljem, da se nova znanja lahko čim prej in čim bolj učinkovito uporabijo v praksi.